Lakásfelújítás-gyorsan: Tippek, ötletek, teljes körű családi, panel, lakásfelújításhoz.
Mi is fontos a lakásfelújítás során, ami egyaránt a panel, családi, polgári lakásokra is vonatkozik?
Amikor nekikezd keresgélni a több száz, ezer lakásfelújítással foglalkozó cég között, először is kérdezze körbe ismerőseit, akik esetleg már újítottak valamit a lakásukon a közelmúltban. Ha az ismerősei között nem talál ilyet, akkor keresgéljen fórumokon, közösségi oldalakon, mert ott esetleg visszajelzést is talál a cég munkájáról.
A következő lépés az, hogy tudnia kell, milyen munkálatokat szeretne elvégeztetni a kiválasztott céggel. Ugyanis ha csak részleges lakásfelújítást tervez, akkor lehet, hogy azért lesz kicsit drága a munkadíj, mert nem igazán éri meg a cégnek oda menni és megcsinálni. Ilyenkor célszerűbb olyan olyan csapatot keresni, aki részleges lakásfelújítást is vállal.
Lehet úgy keresgélni lakásfelújítás-gyorsan, Budapesten, garanciával, Családi ház, régi bérű lakások felújítása. Sorolhatnám, de előre senkinek nem tudom az igényét, elképzelését. Érdemes olyan csapatot keresni, akivel jól tudnak kommunikálni, rálát az elképzeléseire, és nem egy összegben vállalja a munkálatokat. Ugyanis akkor már nincs ingyenes árajánlat, érdekek a munka precíz kivitelezésére.
Kérjen részletes árajánlatot több cégtől, ugyanis nagyon nagy lehet az árkülönbség. Nem minden esetben az olcsó munkavégzés és anyagok a jók, mert az a kivitelezést és a tartós állapotot is csökkentheti. Néhány fontos dolog amit érdemes betartani.
Ami nagyon fontos: Soha ne fizessen előre munkadíjat, mi sem kérünk. Minden esetben csak az elvégzett munka arányában haladjon a kifizetésekkel.
Lehet egy panel lakást világítással, színekkel, valamint egyes panel lakásokban, ahol engedélyezik térnöveléssel is. A panel lakásokban a megvilágítás a legnehezebb. Ugyanis a villany vezetékeket nem lehet bevésni a falakba, mint hagyományos régi bérű lakásokban. A gépészettel hasonló a helyzet a panel lakásokban, mivel a kicsi helyiségekben adottak a dolgok. Viszont ezt is lehet kompenzálni, már aki szereti az épített zuhany tálcát. Én azért szoktam javasolni az épített tálcát mert sokkal esztétikusabb, és a méreteit saját maga a tulaj határozza meg. Építettünk olyan panel fürdőszobát amibe elfért a zuhany tálca, mosógép, WC, és még egy kéz mosó is kapott helyet. Mindezt kényelmesen elosztottuk. Viszont a panellakásokban a gépészet (víz szerelés) a legtöbb esetben szerelő falat igényel, mivelhogy a falakba nem lehet elhelyezni az új rendszert. Ezeket a szerelő falakat mi padkának nevezzük és olyan felépítést szoktunk csinálni, mind ha szándékosan került volna oda. Valamint úgy építsük meg ezeket a padkákat, hogy egész csempére legyen kiosztva. Ezzel is növelve az esztétikai képet.
Ezért javasolnám azt, hogy mielőtt belekezd panellakása felújításába kérje mindenképpen szakembereink tanácsadását, véleményét ami szintén ingyenes, és nem kötelezi Önt semmire.
Érdemes ezzel kezdeni mert a felújítás során a felesleges dolgok csak útban vannak, sérülnek, és az csak a végén kidobásra vár. Érdemes mérlegelnünk, hogy mik is azok a dolgok amire szükségünk lehet a felújítás során, után, mert a hasznos dolgokat érdemes egy olyan helyen tárolni ahol nem sérülhet meg, és utána még használhatók lesznek.
Mai napjainkban erre is van lehetőség, viszont vannak határok amit már szakemberre kell bízzunk. Leginkább a befejezéseknél tudjuk saját kezűleg megoldani olyan dolgokat mint PL: bútorok össze szerelése, kisebb munkálatok amik nem járnak veszéllyel mint a villany szerelés. Saját magunknak megoldható a dekorációk elhelyezése, valamint az olyan dolgok amik személyes dolgok, és a megbízott csapatra nem tartozik. Volt rá példa, hogy a megrendelő egy erős fizikumú férfi volt, és átvállalta volna a lakás nagy részének a bontási munkálatait. Ezzel nem is lett volna gond ha az második napon nem telefonált volna, hogy nem bírja folytassuk a munkálatokat, mert ez nem is olyan egyszerű. Viszont vannak olyan kreatív megrendelők akik nagyon sok mindent megoldottak saját erőből.
Olyanra is volt példa, hogy sürgős volt a lakásfelújítás befejezése, és a tulajdonos szó szerint részt vett a burkolási munkák befejezésében. Ezt ő jó néven vette és azt mondta amikor kész lettünk, hogy jó érzés volt velünk dolgozni, mert így elmondhassa azt a tényt, hogy ő is részt vett a lakásfelújításban.
Először is hogyan ragaszuk a gipsz kartont a falra?
Minden esetben meg kel győződjünk arról, hogy mennyire stabil az a fal rész ahová ragasztani szeretnénk. Ugyanis gyenge, poros, laza felületre nem érdemes, mert lefog válni róla. Gyenge, poros felületet távolítsuk el, aztán megfelelő alapozó anyaggal kezeljük. le. Ha szükséges akár többször is. Kezelés után lehet ragasztani, saját gipsz karton ragasztójával. Ennél a résznél figyelni kell arra, hogy a kartont függőbe, és vízszintesen is ellenőrizzük. Ugyanis ez az alapja az egész munkánknak. Mert ha nincs vízszint, és függőnk, akkor az a következő fázisnál megmutatkozik. PL. Burkolás, tapétázás, de bármi ami megköveteli ezt.